Anasayfa | İletişim | Site Haritası | Arama
  
   
 

1. Kayseri Acil Günleri 14 - 15 Aralık 2017 genel bir değerlendirme.

14-15 Aralık 2017 tarihleri arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER)  işbirliği ile “1. Kayseri Acil Günleri” yoğun bir katılım ve başarı ile gerçekleştirildi. Tamamen pratisyen hekimlerin katıldığı sempozyuma Kayseri ili dışında Yozgat, Çorum, Rize, Ordu, Samsun, Giresun, Amasya, Gaziantep, Karabük, Aksaray, Tokat gibi yurdumuzun pek çok yerinden katılım oldu.

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine son mecburi hizmet kurası ile atanan pratisyen hekimlere verilmesi planlanan eğitim hem ilçe hastanelerinden hem çevre illerden gelen yoğun istek üzerine sempozyum olarak düzenlenmiştir. Sempozyum tamamen ücretsiz yapılmıştır. Başta ATUDER olmak üzere Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü ve Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğinin katkıları ile Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servis uzman doktor ekibinin özverili katkıları ve yaklaşık 145 yeni mezun pratisyen arkadaşımızın katılımları ile eğitimler çok verimli geçti.

Eğitimin amacı özellikle periferde çalışan hekimlere teorik bilgiden ziyade acil servislerde kullanabilecekleri pratik bilgileri vermekti. Tecrübeli uzman meslektaşlarından acil servislerde yaşanabilecek problemlere karşı çözüm önerileri anlatılırken özellikle ileride acil tıp uzmanı olmak isteyecek uzman adaylarına acil tıp uzmanlığı eğitimi anlatıldı. Eğitimin sonunda katılımcılardan çok güzel geri bildirimler alındı. Onlara “sizce neyi doğru yaptık neyi eksik yaptık” diye sorduk. Katılımcıların çoğu memnuniyetlerini bildirdi, tekrarını istediklerini ve beraberinde birkaç önerilerini ifade ettiler. Kendilerine bunları not ettiğimizi ve daha sonraki eğitimlerin çok daha iyi olacağı sözü verdik. Eğitim sonrası özellikle il dışından gelen katılımcılar hem Kayseri’nin yerel tatlarını tatmak hem de Erciyes Dağı’nın eşsiz atmosferini yaşamak için önerilerimizi aldılar.

Bu güzel eğitimde bize desteklerinden dolayı öncelikle Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER)’e, SBÜ Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine ve tüm konuşmacılara teşekkürlerimizi sunarız.

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan BOL

Uzm. Dr. Sıtkı Sarper SAĞLAM

Sunumlara Bakmak için tıklayınız.

Fotoğraflara Bakmak için tıklayınız

ETKİNLİKLER
  • USG Kursu  Kayseri
  • Acil Kritik Yoğun Bakım Kursu
  • Acilde Kış Zirvesi
  • ATUDER 2020 Fotoğraf Yarışması
  • 6th International Emergency & Cardiac Care Symposium
  • 16. Ulusal Acil Tıp Kongresi & 7.Intercontinental Emergency Medicine ve 7. International Critical Care Congress
  • MENATOX 2020 İstanbul
YAZARLAR                      [Tüm Yazılar...]
AYIN MAKALESİ        [Tüm Makaleler...]


İLETİŞİM

Acil Tıp Uzmanları Derneği
Yukarı Ayrancı Güleryüz Sk. No:26/19
06550 / Çankaya / ANKARA / TURKEY
info@atuder.org.tr

Tel: +90 312 4261214
Faks: +90 312 4261244

DERNEĞİMİZ

Derneğin Kurucuları
Derneğin Amaçları
Yönetim Kurulu
Denetim Kurulu
Dernek Tüzüğü
Acil Tıp Asistan Meclisi

KURSLAR

USG Kursu
İKYD Kursu
EKG

YAYINLARIMIZ

Eurasian Journal of Emergency Medicine (EAJEM)
Journal of Emergency Medicine Case Reports

ÜYELİK

Üyelik Koşulları
Üyelik Formu

 
 
 
 LookUs & Online Makale