Anasayfa | İletişim | Site Haritası | Arama
  
   
 

Avrupa Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilen POCUS İstanbul kursumuzu başarıyla tamamladık.

Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER)’in ultrasonografi eğitimi birimi olan ‘Sonoschool’, ülkemizin ilk Avrupa akreditasyonu alan ultrasonografi kursunu Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde başarı ile gerçekleştirdi.

ATUDER Başkanı Prof. Dr. Başar CANDER, Sonoschool başkanı ve ATUDER yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. E. Erol ÜNLÜER ve kursumuza misafir olarak katılan Avrupa Acil Tıp Derneğinin önceki dönem başkanı Prof. Dr. Abdelouahab BELLOU’nun açılış konuşmaları ile kursumuz başladı.

Avrupa Tıpta Sürekli Eğitim Akreditasyon Konseyi tarafından akredite edilen kursa, yurtiçi ve yurtdışından 40 kursiyer katıldı. Bu katılımcılar arasında Acil Tıp Uzmanlarının yanı sıra Anesteziyoloji, Yoğun Bakım, Pediatrik Acil Tıp ve Aile Hekimliği Uzmanları da mevcuttu. Ayrıca, ülkemizin yanı sıra İngiltere, Yunanistan ve Ürdün’den de meslektaşlarımız kursumuza katıldılar.

Eğitimci kadrosu ise Türkiye, Mısır ve Hindistan’dan gelen hekimlerden oluşmakta idi. Teorik eğitimlerin yanı sıra pratik eğitimlerin de birebir olarak canlı manken üzerinde verildiği kursumuzun son günü kursiyerler, bilgilerini eğlenceli bir bilgi yarışması ile harmanladılar ve bilgi yarışmasında en iyi puanları yapan ilk 3 kursiyerimize küçük birer hediyemiz oldu.

Kurs sonunda katılımcılardan kursumuzu ve eğitimcilerimizi değerlendirmeleri amacıyla geribildirim formlarını doldurmalarını istedik ve kendilerinden çok olumlu geribildirimler aldık.

Prof. Dr. Abdelouahab Bellou da misafir olarak kursumuzun bir kısmını izledi ve kurstan genel olarak çok etkilendiğini belirterek kendisinin anavatanı olan Cezayir’de de bu kursların düzenlenmesi konusunda dileklerini iletti.

Kurs sonunda katılımcılara ATUDER ve European Accreditation Council for Continuing Medical Education (UEMS) tarafından verilen sertifikalar dağıtıldı ve bir pasta ile ülkemiz için bir ilk olan bu kursun kutlaması yapıldı. 

Bu uluslararası kursumuza verdikleri desteklerden dolayı başta ATUDER Başkanı Prof. Dr. Başar CANDER olmak üzere, Sonoschool Başkanı Prof. Dr. Erden Erol ÜNLÜER'e sırf bu kurs için Amerika dan gelen Prof. Dr. Abdelouahab BELLOU'ya ve aşağıda isimleri yazılı eğitmenlerimize teşekkür ederiz.

Dr. Fabith Moideen Dr. Maged Elwarraky Dr. Wesam Ibrahim Dr. Arif Karagöz Dr. Haitham Osama Dr. Mohammed  Qaiem

Kurs fotoğraflarına bakmak için tıklayınız

ETKİNLİKLER
 • Emergency Practies in Sports, Spora Acilci Bakış
 • 27. Acil Tıp Güz Sempozyumu
 • 3. Uluslararası ve 13. Akademik Geriatri Kongresi
 • USG Kursu Kayseri
 • Acil Kritik Yoğun Bakım Kursu
 • Acilde Kış Zirvesi
 • ATUDER 2020 Fotoğraf Yarışması
 • 6th International Emergency & Cardiac Care Symposium
 • 16. Ulusal Acil Tıp Kongresi & 7.Intercontinental Emergency Medicine ve 7. International Critical Care Congress
 • MENATOX 2020 İstanbul
YAZARLAR                      [Tüm Yazılar...]
AYIN MAKALESİ        [Tüm Makaleler...]


İLETİŞİM

Acil Tıp Uzmanları Derneği
Yukarı Ayrancı Güleryüz Sk. No:26/19
06550 / Çankaya / ANKARA / TURKEY
info@atuder.org.tr

Tel: +90 312 4261214
Faks: +90 312 4261244

DERNEĞİMİZ

Derneğin Kurucuları
Derneğin Amaçları
Yönetim Kurulu
Denetim Kurulu
Dernek Tüzüğü
Acil Tıp Asistan Meclisi

KURSLAR

USG Kursu
İKYD Kursu
EKG

YAYINLARIMIZ

Eurasian Journal of Emergency Medicine (EAJEM)
Journal of Emergency Medicine Case Reports

ÜYELİK

Üyelik Koşulları
Üyelik Formu

 
 
 
 LookUs & Online Makale