Anasayfa | İletişim | Site Haritası | Arama
  
   
 

Dinamik Acil Tıp Eğitimi (EMDATE) ekibinden Uzm. Dr. Sıtkı Sarper SAĞLAM Fakülte Söyleşileri kapsamında İnönü Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi'nde genç hekim adayları ile buluştu.

Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde; Gaziantep Üniversitesi, GAÜN Bilimsel Araştırmalar Topluluğu, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER)  ve Dinamik Acil Tıp Eğitimi (EMDATE) iş birliğiyle tıp fakültesinden mezun olacak hekim adaylarına yönelik olarak Malatya'da ve Gaziantep'de “Fakülte Söyleşileri” kapsamında genç hekimlerle bir araya geldi.

Gaziantep de GAÜN hastane oditoryumunda gerçekleştirilen söyleşide, “Mezuniyet sonrasında hekimleri neler bekliyor, mecburi hizmette nelerle karşılaşılıyor, acil servis nasıl bir yer hangi şartlarda çalışılıyor, ekip dayanışmasının önemi nedir, nöbete nasıl hazırlanılmalı, sağlıkta şiddet nasıl önlenebilir, hekime düşen görevler, kaos yönetimi” gibi konuların konuşuldu.

Kayseri Şehir Hastanesi’nde Acil Tıp Uzmanı olarak görev yapan konuşmacı Uzm. Dr. Sıtkı Sarper SAĞLAM program ile ilgili şunları söyledi; 

Dinamik Acil Tıp eğitiminin fakülte söyleşileri kapsamında Gaziantep Üniversitesi ve ATUDER’in desteklediği bir program düzenledik. Tıp fakültesinden mezun olup mecburi hizmete gidecek olan ve acil serviste çalışacak olan hekim arkadaşların karşılaşacakları problemleri, vaka bazlı olayları, anıları anlatarak arkadaşları o günlere hazırlamak istedik. Aynı zamanda kariyer gelişimleri, branş seçimleri noktasında da destek vermek istedik.

Bu programımızı şu ana kadar onun üzerinde fakültede gerçekleştirdik. Biz ATUDER’e bağlı bir çalışma grubu olarak işleyiş gösteriyoruz. “Dinamik Acil Tıp Eğitimi” adıyla hareket ediyoruz. EMDATE olarak da biliniyoruz. Grubumuz 60 kişilik acil tıp uzmanlarından ve gönüllü pratisyen hekimlerden oluşuyor. Farklı yerlerde gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarımızdan çok güzel geri bildirimler alıyoruz. Kasım ayında yine Gaziantep Üniversitesi’nin desteğiyle pratisyen hekimlere, tıp fakültesi öğrencilerine yönelik bir sempozyum daha gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bizlere destek sağlayan herkese teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

Tıp fakültesi öğrencileri ve birçok sayıda hekimin katıldığı program, katılımcılar için hazırlanan hediye çekilişinin yapılmasıyla sona erdi.

 

ETKİNLİKLER
  • Dahili Aciller Kursu Ankara
  • 56. İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursu (İKYD) İstanbul
  • Acil Serviste Hasta Yönetimi Kursu
  • ATUDER 2020 Fotoğraf Yarışması
  • 6th International Emergency & Cardiac Care Symposium
  • Geriatrik Aciller Sempozyumu
  • Temel USG Kursu İ S T A N B U L
  • 16. Ulusal Acil Tıp Kongresi & 7.Intercontinental Emergency Medicine ve 7. International Critical Care Congress
  • Toksikoloji Kursu K A P A T O K S - 3 Ankara
  • MENATOX 2020 İstanbul
YAZARLAR                      [Tüm Yazılar...]
AYIN MAKALESİ        [Tüm Makaleler...]
Ayhan Aköz, Kenan Ahmet Türkdoğan, Nesibe Kahraman Çetin, Selen Kum, Ali Duman, Mevlüt Türe, Ahmet Ender Demirkıran
Predicting critical duration and reversibility of damage in acute mesenteric ischemia: An experimental study
İLETİŞİM

Acil Tıp Uzmanları Derneği
Yukarı Ayrancı Güleryüz Sk. No:26/19
06550 / Çankaya / ANKARA / TURKEY
info@atuder.org.tr

Tel: +90 312 4261214
Faks: +90 312 4261244

DERNEĞİMİZ

Derneğin Kurucuları
Derneğin Amaçları
Yönetim Kurulu
Denetim Kurulu
Dernek Tüzüğü
Acil Tıp Asistan Meclisi

KURSLAR

USG Kursu
İKYD Kursu
EKG

YAYINLARIMIZ

Eurasian Journal of Emergency Medicine (EAJEM)
Journal of Emergency Medicine Case Reports

ÜYELİK

Üyelik Koşulları
Üyelik Formu

 
 
 
 LookUs & Online Makale