Anasayfa | İletişim | Site Haritası | Arama
  
   
 

10. Ulusal Acil Tıp Kongresi

Kongre web sitesi www.acil2014.org

Sevgili Meslektaşlarım,

Ülkemiz acil tıbbının yirminci yılında onuncu ulusal kongremizi gerçekleştirmenin haklı gururu ve heyecanı içindeyiz. Bu yirmi yıllık sürede çok büyük gelişmeler yaşadık. 1994 yılında doğan acil tıp uzmanlığı emekleme ,yürüme dönemlerinden sonra şu an koşarak hedeflerine bir bir ulaşmanın gayreti içinde, gençlik dönemini kapatıp olgunlaşmaya yüz tutmuş durumdadır. Doksan milyonu aşkın hastası ,yirmi bini aşkın çalışanı olan bu dev sektör artık ülkemizin en önemli gündem maddelerinden biri olmuş, Lordlar kamarasında bile gündemdeki yerini almıştır.En çok asistan sayısı olan branş olma konusunda liderlik koltuğuna oturmuş,en çok uzman yetiştiren,akademisyenleri her geçen gün hızla artan ülkemizin en hızlı büyüyen sektörleri arasında yerini almıştır. Bu baş döndürücü gelişmelere rağmen maalesef hasta yükünün çok olmasından, sağlık sektörünün üst düzey yönetiminde acil tıp uzmanlarının olmamasından kaynaklanan problemler nedeniyle bürokratik ortamda olması gereken yere varamamıştır. Bu yüzden ülkenin her sathında gece gündüz demeden canla başla çalışarak insanlığa ve insan sağlığına hizmet eden fedakar camiamız olmadık sorunlarla karşılaşmakta,bu engelleri aşmak için ayrı bir efor sarf etmek zorunda kalmaktadır. Yılmadan bıkmadan bu sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi her platformda dile getirmeye ve karar verici mercilerde olmamız gereken yerlere ulaşmak için çaba sarfetmeye devam ediyoruz. Ulusal kongremiz bu konuların en üst düzeyde gündeme taşındığı ana organizasyon olma özelliğini taşımaya devam etmektedir.Bu amaçla başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumlarla birlikte yapacağımız kongremiz onuncu yılında çok daha zengin bir bilimsel ve sosyal yapıda olacaktır.

Yirmi yıllık geçmişimiz ve deneyimimiz genlerimizde ve tarihimizde olan liderlik vasıflarıyla birlikte sadece Türkiye’ de değil bizden yol göstermemizi bekleyen birçok ülkeyi de ihtiva edecek şekilde acil tıpta yol göstericilik sorumluluğuyla bu yıl farklı özellikleri de uhdesinde barındıracaktır. Bu kongremiz artık sınırlarımızı aşan uluslar arası boyutta çok önemli bir organizasyon olma yolunda ilk adımların atıldığı onuncu yılımıza yakışır bir dönüşüm gerçekleştirecektir. Bilimsel ve sosyal açıdan çok zengin bir program üzerine yaptığımız çalışmalar Haziran ayında başlamış ve kurumsal özellik kazanmıştır. Çalışmalar tamamen profesyonel ekibimiz tarafından yürütülmekte ve çok önemli değişimleri içermektedir.

Kongremizi bu yıl ülkemizde kongre sektöründe parlayan yıldız olarak göze çarpan ve en büyük organizasyonları başarıyla gerçekleştiren GENX firmasıyla yapacağız. Yine Antalya Belekte bu hedeflerimize uygun bir otelde birlikte olacağız. İleriye doğru sağlam adımlarla bina ettiğimiz acil tıp yapılanmasında bizimle birlikte olmanızı büyük heyecanla bekliyor ve parlak geleceğe doğru birlikte yürümeye davet ediyoruz.

Prof. Dr. Başar Cander
Kongre Başkanı
Adres:   Gloria Golf Resort Hotel www.acil2014.org
Yer:   Antalya

ETKİNLİKLER
 • 14. Ulusal Acil Tıp Kongresi 5th Intercontinental Emergency Medicine Congress 5th International Critical Care and Emergency Medicine Congress
 • 12 th European Congress of Emergency Medicine - Glasgow 2018
 • 2. International Emergency Medicine & Family Medicine Sympozium
 • 5. Ulusal Diyabetik Ayak İnfeksiyonları Simpozyumu
 • Pediatrik Aciller Sempzoyumu
 • 22. Acil Tıp Bahar Sempozyumu AYDIN
 • Üst Ekstremite Muskuloskletal USG ve Rejyonel Sinir Blokları Kursu
 • Acil Tıp Okulu (ATOK) Temel ve İleri EKG Kursu
 • EPAT TRAUMA COURSES 1
 • Acil Yoğun Bakım Kursu İstanbul 1
 • Acilin Şarkısı 2018 yarışması
 • Point of Care Ultrasound Course  Egypt
 • Acil Yoğun Bakım Kursu İstanbul 2
YAZARLAR                      [Tüm Yazılar...]
İLETİŞİM

Acil Tıp Uzmanları Derneği
Yukarı Ayrancı Güleryüz Sk. No:26/19
06550 / Çankaya / ANKARA / TURKEY

Tel: +90 312 4261214
Faks: +90 312 4261244

DERNEĞİMİZ

Derneğin Kurucuları
Derneğin Amaçları
Yönetim Kurulu
Denetim Kurulu
Dernek Tüzüğü
Acil Tıp Asistan Meclisi

KURSLAR

USG Kursu
İKYD Kursu
EKG

YAYINLARIMIZ

Eurasian Journal of Emergency Medicine (EAJEM)
Journal of Emergency Medicine Case Reports

ÜYELİK

Üyelik Koşulları
Üyelik Formu

 
 
 
 LookUs & Online Makale