Anasayfa | İletişim | Site Haritası | Arama
  
   
 
Ana Sayfa : Ultrason Okulu (USOK) : Fakülte Üyeleri

Fakülte Üyeleri

Yrd. Doç. Dr. Togay EVRİN

1907 Kadıköy dogumlu olup ilk ve orta ögretimini Mersin'de tamamlamıştır. Eskişehir ' in ayazinda bir şekilde tıp diploması alabilmeyi basarmıştır. Şu an Ufuk Üniversitesi Dr Rıdvan Ege Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Anabilim Dalı'nda Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Sonografiye olan ozel ilgisi ilk tüplü dalis(scuba) yaptigi yıllarda yunuslarla iletişerek başlamiş olup diger tıbbi ilgi alanları medikal simulasyon ve spor hekimligidir. Hobileri tüplü dalış , kayak yapmak  ve Ud çalmakdır.

 

Uzm. Dr. A. Çağdaş ACARA 

Dokuz Eylül Üniversitesi Acil Tıp AD'ndan mezun bir uzman o. An itibariyle Gaziemir Devlet Hastanesinde görev yapıyor. Acilde ultrasound uygulamaları özel ilgi alanıdır, amatör olarak tracking  ile ilgileniyor. Sinemanın aksiyon ve bilim kurgu türlü olanına, müziğin ise jazz olanına bayılır. Beşiktaş taraftarı, Çarşı grubunun aşığıdır.

 

Dr. Gülden KAZANCI

1981 Ankara doğumlu olup ortaokul ve lise yılları Ankara'da gecmistir. Gereksiz bir 3 yıllık mimarlık fakültesi hikayesinin ardından tıp aşkı baskın gelmiş nihayetinde Gazi tıp fakültesinden mezun olabilmiştir.   2012-2013 yılları arasında anestezi asistanlığı yaptıktan sonra acil tıp candır diyerek  Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde acil tıp asistanlığına baslamıştır.Ultrasonografi ile asistanlık sürecinde tanışmış olup sonografiye olan ilgisi gün geçtikçe artmaktadır.  Özel ilgi alanları Acil servis mimarisi ,ileri hava yolu yönetimi ve annelik . Hayata dair bircok hobisi varken su an tek hobisi oğlu.

 

Dr. Leyla ÖZTÜRK SÖNMEZ

1986 Kocaeli ilinde doğduktan sonra ilk ve orta  öğrenimini Konya, Ankara, Isparta üçgeninde tamamlamıştır. Tıp Fakültesi eğitimini Ufuk Üniversitesinde tamamlamıştır. Aynı zamanda çeşitli talihsizlikler dolayısıyla yaklaşık 5 senedir asistanlık yapmakta olup asistanlıktan emekli olan ilk doktor olmayı hedeflemektedir.  Şu anda Ufuk Üniversitesinde Acil Tıp Araştırma Görevlisidir. Kocaeli’ nin donanmamızdaki büyük yeri dolayısıyla sonografik dalgalara olan doğuştan eğilimi ile kahve falı konusundaki tecrübeleri birleşince acil servis pratiğinde ultrasonografiye yönelmek kendisi için kaçınılmaz olmuştur. Tam bir Nail Gaiman severdir. Hobileri ise anne olmak ve yemek yapmaktır.

 

Dr. Başak YILMAZ
 
Geçse de yolumuz bozkırlardan, denizlere çıkar sokaklar sanarak yıllar önce başkente gelmiş; halen Akdeniz Bölgesi'ne dönüş yolunu arayan bu garibanın meteor yağmuru izleme niyetiyle yüzlerce kilometre kat edip yolun sonunda sisten  burnunun ucunu görememişliği de vakidir. Aynı anda pek çok işin hakkını vermeye çalışır, ince eler, sık dokur; ancak hiçbir işi yumurta kapıya dayanmadan sonlandır(a)maz. Uzun cümleler kurar, on numara müzik dinler, sabahları erken kalkar, elinden gelse her allahın günü dağ bayır gezer. Kendi içine kapanık olduğunu düşünse de insanlar epey sosyal olduğuna inanır. Bilişim teknolojilerine ilgilidir. Sabaha karşı acilde kısa süreli oluşan huzura aşıktır. Acil Tıp'la olduğu gibi Adli Tıp'la da ilgilidir; birinin uzmanlık eğitimini alirken diğerinin doktorasını tamamlamaya çalışmaktadır.
 
 
 
Uzm. Dr. Ali Osman DEMİR
Radyoloji Uzmanı

1963 yılında Ankara'da doğdu. İlk ve orta eğitimini Ankara'da tamamladı. 1980 Yılında Kuleli Askeri Lisesinden, 1986 yılında GATA Tıp Fakültesinden mezun oldu. !991-1994 yıllarında GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Radyodiagnostik Radyoloji Ana Bilim Dalında Uzmanlık Öğrencisi olarak görev yaptı. Sırasıyla 1994-2003 yılları arasında Ağrı ve Manisa Asker Hastanelerinde radyoloji uzmanı ve başhekim yardımcısı , 2003- 2015 yılları arasında Erzincan, Girne, Çorlu ve İzmir Asker Hastanelerinde Başhekim olarak görev yaptı. 2015 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinden hizmet yılını doldurarak emekli oldu. 2016 yılında Kamu hastaneleri Kurumu ile sözleşme yaparak İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başhekim yardımcısı olarak göreve başladı. Halen aynı hastanede başhekim yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. 
Evli ve üç çocuk babası olup, ingilizce bilmektedir.

 

Dr. Pınar Hanife KARA
 
1976 Manisa doğumlu. Bornova Anadolu Lisesi (Almanca), Ankara Üni. Tıp Fak., Gazi Üni mikrobiyoloji asistanlığının rahatının batmasını takiben Gazi Üni Acil Tıp AD ilk asistan ve uzmanı, Şanlıurfa DH mecburi hizmet- kısa süreli başhekim yardımcılığı- ne iş olsa yaparım abi-, Adnan Menders Üni. Yard. Doç, İzmir Atatürk EAH Uz. Dr, İzmir Üni Sağlık Hukuku Yüksek lisans hizmet ve diploma çalışmalarının ardından 40ına geldiğini fark etmesiyle beraber tenis, keman dersi, aktif felsefe, yogada edinemediği hobi arayışı şu an şan derslerinde devam etmektedir, lirik soprano olduğu söylenen sesini rock parçaları söyleyebilmek için eğitme denemelerinden hoşlanmış görünmektedir. Yurt içi dışı seyahat edilecek yer kalmasındır, bu aşamada da Almancası ve İngilizcesi işe yarayabilmektedir.Ultrason kodlamasıyla değil uygulamasıyla ilgilenir. İş ahlakı olan disiplinli insanlarla çalışmaya bayılır.
 
 
Dr. Saffet ÖZDEMİR

1986'da soğuk bir Kahramanmaraş kışında doğmuş olup,evini şenlendirmiş ve ısıtmıştır.(en azından kendisi öyle olduğuna inanmaktadır.) İlk ve ortaöğrenimini Kahramanmaraş'ta tamamlamış olup, tıbba ilgisi çocuk yaşta başlamıştır.(6-11 yaşları arasında ITP tanısıyla takip ve tedavi eden kahraman doktor ablaları ve ağabeyleri sayesinde.) Hal böyleyken yolu 2004 yılında, pastırma ve sucuğun başkenti olan Kayseri'de Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'yle kesişmiş ve 2010 yılında da mezun olmuştur. Halen Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi'nde Acil Tıp Anabilimdali'nda Araştırma Görevlisi olarak severek çalışmaktadır. Ultrasonografiye ilgisi karısının gebeliği boyunca neredeyse her hafta karnında dolaşıp, bebeğini keşfetmesiyle hayli artmıştır. Hobileri ise yemek yapmak,yamaç paraşütü ve olabildiğince farklı yerleri keşfedip gezmektir.

 

Dr. Burak KATİPOĞLU

1984 yazında Ankara’da doğmuş olup ilk ve orta öğretimini Ankara’da tamamlamıştır. Hayatın her türlü zorluklarıyla da mücadele etmiştir. Üniversiteyle birlikte Trabzon macerası da başlamıştır. Trabzon öylesine kendine bağlamıştır ki uzmanlık eğitimini de Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır.  Seyahat etmek ve spor yapmak yanında sosyal yönü de ağır basan değişik bir acil tıp uzmanıdır.

Dr. Elif TUNÇ

1978 yılında Ankara'da doğup ortaokul ve lise yıllarını İzmir'de geçirmiştir.Tıp Fakültesini doğduğu Üniversite Hastanesinde okumuş,İstanbul'da geçen asistanlığını takiben uzmanlık serüvenine son 4 yıldır İzmir'de devam etmektedir.Motosiklet,scuba gibi birçok alandaki denemelerinden sonra huzuru spiritüel hayat,reiki ve seyahatte bulmuştur.Moleküler kardiyolog olma hayaliyle genetik alanında çalışmalar yapmaya çalışan,acil servis ve yoğun bakıma düşkün,bitanecik kızıyla mutlu atipik bir Kardiyolog'dur.Halen İKÇÜ AEAH'ne bağlı çalışmaktadır.

 

Dr. Şeref Emre ATİŞ

''1986 yılında Mersin'de doğup, her öğretmen çocuğu gibi ordan oraya savrulmuştur. Memlekete dönme yolunu üniversite kazanarak çözmüştür.Acil tıp asistanlığını Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde almış, bu kadarı yetmez demiş, aynı hastanede Uzman doktor olarak çalışmaya başlamıştır. Kimsin diye sorsan EKG ve tantuni bağımlısı diye cevaplar.'' 

 

Dr. Fatih Emin VİŞNECİ

1981 yılında Sinop Durağan'da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir ve Konya’da tamamlamıştır. Tıp eğitimini Trakya Üniversitesinde tamamladıktan sonra Konya’ya kovalent bağla bağlanarak 2,5 yıl Doğanhisar’da acil hekimliği sonrası Meram Tıp Fakültesinde acil uzmanı olmuş, 3,5 yıldır Konya Eğitim Araştırma Hastanesinde uzman olarak çalışmaktadır. Boş vakitlerinde doğa gezilerinden hoşlanmaktadır.

 

 

 

 
ETKİNLİKLER
 • 2. International Emergency Medicine & Family Medicine Sympozium
 • II. Uluslararası Tıp Hukuku Kongresi
 • Doğu Anadolu Acil Tıp Günleri ( Erzurum )
 • Bilimsel Araştırmalar Kursu (BAK) Ankara
 • İç Ege Tıp Günleri Klinikte Ultrasonografi Sempozyumu
 • 49. İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursu (İKYD)
 • XI. European Congress of Emergency Medicine
 • ATUDER Kapadokya Toksikoloji Sempozyumu
 • Kritik Hastada Toraks Ultrasonografisi Kursu İstanbul
 • 13. Ulusal Acil Tıp Kongresi, 4th intercontinental Emergency Medicine Congress, 4th international Critical Care and Emergency Medicine Congress
 • 1. Ortadoğu Afet ve Hastane Öncesi Yönetim Kongresi
 • 6. Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi ( KAHEKON )
YAZARLAR                      [Tüm Yazılar...]
İLETİŞİM

Acil Tıp Uzmanları Derneği
Yukarı Ayrancı Güleryüz Sk. No:26/19
06550 / Çankaya / ANKARA / TURKEY

Tel: +90 312 4261214
Faks: +90 312 4261244

DERNEĞİMİZ

Derneğin Kurucuları
Derneğin Amaçları
Yönetim Kurulu
Denetim Kurulu
Dernek Tüzüğü
Acil Tıp Asistan Meclisi

KURSLAR

USG Kursu
İKYD Kursu
EKG

YAYINLARIMIZ

Eurasian Journal of Emergency Medicine (EAJEM)
Journal of Emergency Medicine Case Reports

ÜYELİK

Üyelik Koşulları
Üyelik Formu

 
 
 
 LookUs & Online Makale